Bezdotykový spínač a stmívač do profilů UNI-7 | DC12-24V | šířka 7mm | max 4A | pro mono pásky |
Popis produktu
Bezdotykový spínač a stmívač 12V/24V k ovládání LED osvětlení bez nutnosti dotyku na vypínač nebo ALU profil.
Spínač UNI-7 má šířku 7 mm a vleze se tak do všech profilů, které mají vnitřní šířku pro vlepení LED pásku 7 a více milimetrů.
Pro správnou funkci spínače doporučujeme používat čiré difuzory.
Vychytávka, která nesmí chybět v žádné moderní kuchyni, koupelně či pracovně. Vysoce přesný sensor spínače snímá pohyb i přes nasazený čirý difuzor, takže stačí jen jednoduše mávnout pod spínačem a svítíte. Přidržením ruky před stmívačem cca 3s lze přidat jas, opětovným přidržení ruky před stmívačem cca 3s lze jas zase ubrat.
Použití stmívače:
- pro zapínání, vypínání LED pásků integrovaných v hliníkových profilech a svítidlech
- k hygienickému spínání LED osvětlení v koupelnách
- spínání a stmívání LED pásků pod kuchyňskou linkou
- paměť posledního nastavení intenzity světla
Klíčové vlastnosti:
- doporučujeme používat čiré difuzory
- zapínání/vypínání a stmívání osvětlení bez nutnosti dotyku
- jednoduché zapnutí/vypnutí mávnutím pod spínačem
- snadná instalace
- spínání osvětlení spolehlivě funguje i přes difuzor do vzdálenosti 3 cm
- paměť poslední urovně jasu i po výpadku elektrické energie
Rady a tipy:
- vypínač se po prvním spuštění automaticky zkalibruje, proto je nutné provést první spuštění až s nasazeným difuzorem a počkat alepoň 5s
- nikdy nezkoušejte spínač jen tak na prázdno, mohlo by dojít k jeho rozladění a následné chybné funkčnosti
- bezdotykový vypínač není vhodné umístit do těsné blízkosti sporáku a rychlovarných konvic, kde by pára a horký vzduch mohl nechtěně přepínat osvětlení
- v případě problémů s ovládáním doporučujeme po instalaci a zakrytí profilu difusorem odpojit a znovu připojit napájení, ovladač se znovu zkalibruje
- délka přívodního vodiče by neměla překročit 2m, jinak spínač nemusí spolehlivě fungovat
Parametry
| Funkce: | Zapnutí / Vypnutí / Stmívání 1-100% |
|---|---|
| Hmotnost: | 0,002 kg |
| Krytí IP: | IP20 - vnitřní |
| Maximální zátěž: | 4 A, 48 W/12 V, 96 W/24 V |
| Ostatní informace: | K instalaci stmívače jsou nutné alespoň elementární znalosti s pájením. |
| Provozní teplota: | -20 ~ +60°C |
| Připojení: | Pájením |
| Rozměry(d/š/v): | 22x7x3mm |
| Rozsah regulace: | 1 - 100% |
| Vstupní napětí: | 12-24V DC |
| Výrobce: | KLUŚ |
K instalaci můžete také potřebovat
Dopravné 350Kč
Tento druh zboží je potřeba zaslat nadrozměrnou dopravou. Pro standardní dopravu si zvolte profil kratší délky.
